Jeśli tak jak ja, posiadasz łazienkę o wydłużonym, prostokątnym kształcie i szukasz wygodnego miejsca na pralnię, jesteś w gronie szczęśliwców. „Patent na pralnię część 4” to pralnia dostępna właśnie z łazienki. Sposób bardzo łatwy w zastosowaniu i praktyczny w użytkowaniu.
Dostęp do pralni bezpośrednio z łazienki to wielka wygoda.
Rozbierasz się i siup – rzeczy wędrują od razu do kosza na pranie, stojącego w zasięgu ręki, tyle że za drzwiami. Sama pralnia nie jest widoczna i nie psuje wizualnie Twojej pięknej łazienki. Nie możesz nie wykorzystać tego potencjału.
Jak może to wyglądać?
Popatrz: to jest łazienka w moim mieszkaniu. Za wanną miałam pas wolnej przestrzeni, taki głęboki na 100 cm, szeroki na ok 180 cm. Przesłoniłam go drzwiami. Na drzwiach dla efektu dałam fototapetę na szkle. Drzwi mają w sumie trzy skrzydła – lewe jest podzielone na dwie części po to, żeby można było otworzyć górną część osobno, nad wanną.
W mojej pralni na dole stoi pralka, a na górze, w zabudowie, trzymam ubrania sportowe, detergenty, żelazko, deskę do prasowania, mopa i odkurzacz… jest też dwufunkcyjny piec gazowy- jak to na warszawskich Włochach.
Na rzucie wygląda to tak:
Całe mieszkanie możesz obejrzeć pod tym linkiem.
Drzwi do pralni mogą być też zupełnie w innym stylu – bardzo eleganckie, uchylne. Obejrzyj wejście do pralni z gościnnej łazienki w mieszkaniu które projektowałam na Wilanowie.
Drzwi mogą być też przesuwne – to już jest łazienka w dużym domu. Na zdjęciu widać je bo odbijają się w lustrze (to ta powierzchnia wykończona fazowanym szkłem w rąby).
Czasem drzwi można zaaranżować tak, by zupełnie nie przypomniały tego, czym są. W tym domu są lustrem w pięknej kamiennej ramie, a po ich otwarciu widzimy… domową kotłownie z gazowym piecem.
Podsumowując – wydzielenie pralni w łazience jest kolejnym rozwiązaniem problemu pralki i graciarni. Warto wziąć je pod uwagę! Na koniec mała rada – w takiej pralni możesz zrobić oświetlenie, które włączy się na czujkę ruchu. Tym sposobem światło zapali się od razu, gdy otworzysz drzwi – nie musisz niosąc pranie sięgać do włącznika.
O innych patentach na pralkę i na pralnię przeczytasz
w pozostałych wpisach z tego cyklu.
- Pralkę można umieścić nie tylko w garderobie, ale na przykład nad geberitem.
- Może być też umieszczona w szafie pralniowej.
- … lub w zupełnie nietypowym miejscu.
Jeszcze jedno: jeśli nie wiesz, jak zrobić to u siebie – zapraszam do mojego wnętrzarskiego pogotowia – udzielam prostych, szybkich porad, także na odległość.